Asekuracja starszych ziemskich ruskich dla konwentu dominikańskiego w Busku

Izrael Iser z Żółkwi marszałek, Marko Rabinowicz z Brodów, Jakob Rabinowicz z Brodów, Szaul Markowicz z Żółkwi, Marko Aronowicz z Tyśmienicy, Szaul Pinkaszowicz z Żółkwi, Lejba Nosonowicz z Żółkwi, Lejba Danielowicz Lubelski z Brodów, Herszko Ickowicz ze Stryja, Icko Hajzyk Lejbowicz z Chodorowa w imieniu wszystkich Żydów powiatu ruskiego dają asekurację Piotrowi Kaperskiemu przeorowi i całemu konwentowi dominikanów w Busku, że będą wypłacać 19 VII coroczną prowizję 7% od zaciągniętego dlugu 9000 złp, która ma być wnoszona przez kahał brodzki. Upoważniają Lejbę Chaimowicza i Moszka Froimowicza syndyka powiatu ruskiego, Żydów brodzkich do roborowania tego pisma w grodzie lwowskim.
Zespół: Galicyjska finansowa prokuratorya we Lwowie, Księgi grodzkie buskie (Fond 3)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 3, op. 1, sp. 32, s. 586-588, CGIA Lwów, Fond 159, op. 1, sp. 770, s. 17r-18r
Data wytworzenia: 19.07.1739
Miejsce powstania: Brody
Nazwy geograficzne: Brody, Busk, Chodorów, Stryj, Tyśmienica, Żółkiew

Oblatował 9 XII 1743 r. w aktach grodzkich buskich o. Edward Gutowski kaznodzieja konwentu buskiego.

Mikrofilm CAHJP Jerusalem HM3/ 1598.07 (Fond 159)